VASSI
Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts

Summer School PDF Print E-mail

Vasaras skola Rīgas Tehniskajā universitātē
"Plazmas tehnoloģija" 2010. gada 9.-20. augusts

Ievads
Mēs esam priecīgi paziņot, ka Kā Baltijas jūras reģiona programmas projekta "PlasTEP" ietvaros norisināsies starptautiska starpnozaru vasaras skola par plazmas tehnoloģiju izmantošanu vides aizsardzībai. Vasaras skolu rīko Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija), un tā notiks no 2010. gada 9. līdz 20. augustam.


Vasaras skola ilgs divpadsmit dienas un ietvers prezentācijas un diskusijas grupās, kuras vadīs starptautiskie eksperti plazmas tehnoloģiju jomā, degšanas procesos un vides aizsardzībā. Papildus diskusiju programmai, studenti tiks sadalīti grupās, lai veiktu īstermiņa pētījumus par nozīmīgiem plazmas tehnoloģiju jautājumiem un nedēļas beigās prezentētu savus jaunatklājumus vasaras skolas dalībniekiem. Papildus laiks ir atvēlēts arī neformālām sarunām ar pieaicinātiem starptautiskiem ekspertiem.
Pēc divpadsmit vasaras skolā pavadītajām dienām studenti būs nodibinājuši kontaktus plazmas tehnoloģiju un vides aizsardzības jomā, un būs ieguvuši plašu pārskatu par jautājumiem, kas saistīti ar ilgtspējīgas vides tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu.

Ieskats
Vides piesārņojuma kontrole ir starptautiski svarīgs nosacījums visu valstu politikās, kā arī stratēģisks mērķis Eiropas Savienībā un tas atspoguļojas arvien stingrākos izplūdes gāzu emisiju standartos, it īpaši Baltijas jūras reģiona valstīs. Tajā pat laikā, neskarta daba ir svarīgs veiksmes faktors komerciālos pasākumos, un tāpēc industrializācijas procesus ir jāveic videi nekaitīgā veidā. Inovatīvās tehnoloģijas paver jaunas iespējas šajā jomā, piemēram, ieviešot uz plazmas tehnoloģijām balstītus filtrus un ūdens attīrīšanas metodes.
Galvenais „PlasTEP” projekta mērķis ir skaidri informēt politisko un ekonomisko lēmumu pieņēmējus par praktiskām iespējām izmantot zemas temperatūras plazmas tehnoloģijas vides aizsardzības nolūkos, lai izveidotu tirgus orientētus produktus un pakalpojumus.
Tomēr ir nepieciešams paplašināt zināšanas rūpnieciski attīstītajās un jaunattīstības valstīs, jo īpaši akadēmiskajā līmenī. Apmācības kursi vai vasaras skolas ir viens no veidiem, kas veicina to, paātrinot un atbalstot zināšanu izplatīšanu par potenciālu plazmas tehnoloģijās studentiem visā pasaulē.

Programma
Vasaras skolas programma aptver katru aspektu plazmas tehnoloģiju attīstībā un izmantošanā, un tās mērķis ir iepazīstināt ar jaunāko pieejamo informāciju katrā nozarē. Vasaras skolā apskatītās tēmas būs šādas:
• Piesārņojošas vielas apkārtējā gaisā
• Piesārņojošo vielu apstrādes tehnoloģijas
• Plazmas procesi un tehnoloģijas
• NOx , SOx un GOS samazināšana ar plazmas tehnoloģiju palīdzību
• Ūdens attīrīšana ar plazmas tehnoloģijām
• Tehnoloģiju ietekmes uz vidi novērtējums
• Tehnoloģiju ekonomiskais pamatojums
Vasaras skolā piedalīsies vadošie speciālisti plazmas tehnoloģiju un vides tehnoloģiju jomā – Dr, Ronny Brandenburg (Leibnica Plazmas zinātnes un tehnoloģijas institūts), Prof.Dr.Hab. Andrzej G. Chmielewski (Kodolķīmijas un tehnoloģijas institūts), Dr Eugen Stamate (Risoe), Prof Mirosław DORS (Polijas Zinātņu akadēmija), Prof, Hana Baránková un Prof, Ladislav Bardos (Ångström laboratorija) un citi.

Mērķauditorija
Vasaras skolas mērķauditorija ir bakalaura un maģistra studenti, jaunie zinātnieki, piemēram, doktorantūras studenti inženierzinātnēs, vides aizsardzībā un sociālajā ekonomikā. Kopumā, 30 studenti no attīstītajām un jaunattīstības valstīm piedalīsies vasaras skolā.

Eksperti
Vairāk nekā 16 eksperti no rūpniecības un pētniecības iestādēm līdzdarbosies vasaras skolā visā tās norises garumā. Ekspertu uzdevums būs diskutēt par jautājumiem savās kompetences jomās un konsultēt studentu grupas par projekta tēmu un citiem jautājumiem, kas atrodas studentu interešu lokā – tāpēc šī ir lieliska iespēja roku rokā strādāt ar pieredzējušiem ekspertiem.

Pieteikšanās
Lai pieteiktos vasaras skolai, jums ir nepieciešams nosūtīt pieteikumu dokumentus (pieteikuma vēstule, motivācijas vēstule, rekomendācijas vēstules no profesora /darba vadītāja) uz vasaras skolas sekretariātu- Jūlijai Guščai ( julija.gusca(at)rtu.lv ). Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2010. gada 11. jūlijs.
Paziņojums par pretendentu atlases rezultātiem tiks nosūtīta pa e-pastu līdz 2010. gada 20. jūlijam.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka vasaras skolas organizatori segs izmaksas tikai par lekcijām, sertifikātu (4 ECTS kredītpunkti), viesnīcu un ēdināšanu (pusdienas un kafijas pauzes).

Vairāk informācijas - www.plastep.eu/events/detailview/article/16/

Part-financed by the European Union (European Regional Development Fund)

Attachments:
FileDescriptionFile size
Reģistrācijas forma 1441 Kb
 
Banner

Sākums Pasākumi Summer School
Lapa pēdējoreiz atjaunota:Wednesday 17 November 2010, 09:23